Taste of Life by Betty
Λιβανέζικη μελιτζανοσαλάτα (moutabal)
Δε χρειάζονται και πολλά λόγια εδώ, αφού τα υλικά μιλούν από μόνα τους! Υλικά απλά αλλά επιτυχημένα ώστε να χαρίσουν ένα απολαυστικό αποτέλεσμα και ένα “άλειμμα” που μένει αξέχαστο αν σερβιριστεί με μπόλικη καπνιστή πάπρικα και μπόλικο φρέσκο μαϊντανό και αν συνοδευτεί με καψαλισμένο ψωμί…Βασικό συστατικό η λατρεμένη μελιτζάνα που θα ψηθεί , θα τεμαχιστεί και θα αναμιχθεί με αρωματικό σκορδάκι, ταχίνι και λεμόνι , ενώ λίγες κουταλιές γιαούρτι θα εξασφαλίσουν τη βελούδινη αίσθηση…
Υλικά:
Σνακ με pesto βασιλικού ντομάτα και μοτσαρέλα (εύκολο και γρήγορο)
Ένα από τα καλά του διαδικτύου είναι ότι μοιραζόμαστε άμεσα και εύκολα ό,τι θέλουμε να μοιραστούμε όχι μόνο με τους γύρω μας αλλά και με άτομα που τυπικά ζουν μακριά μας αλλά λόγω της τεχνολογίας τους νιώθουμε τόσο κοντά μας… Ο βομβαρδισμός της πληροφόρησης είναι μεγάλος κι οι πληροφορίες άφθονες. Σε εμάς μένει το να φιλτράρουμε τα μηνύματα που δεχόμαστε και να ξεχωρίζουμε αυτά που αξίζουν πραγματικά. Μέσα σε αυτό το καταιγισμό των συνταγών που με κατακλύζουν καθημερινά αυτό το μικρό σνακ με κέρδισε λόγω των υλικών του που εξασφαλίζουν “δυνατό” αποτέλεσμα αλλά και λόγω της μεγάλης του ευκολίας…Είμαι σίγουρη πως θα το δοκιμάσεις κι εσύ και θα το καθιερώσεις…
Υλικά:
Το Μπριαμ της μαμάς
Eίναι μερικά φαγητά που δε χρειάζονται συστάσεις. . . με το που τα αναφέρεις ο νους πάει αμέσως σε συγκεκριμένες γεύσεις , αρώματα , εικόνες , εποχές. Το μπριάμ για όλους είναι συνώνυμο της λέξης ''καλοκαίρι'' και δε νομίζω πως θα με διαψεύσει κανείς γι' αυτό που λέω. Οι ελιές , το τυρί φέτα και το ζυμωτό ψωμί επιβάλλονται και οι "βούτες" στο αρωματικό λαδάκι του είναι μια απόλαυση. Ο δυόσμος και ο μαϊντανός κάνουν αισθητή την παρουσία τους σε ένα φαγητό -θρύλο που εξακολουθεί να παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στην κουζίνα μας από γιαγιά σε μαμά και πάει λέγοντας...Μιας και φέτος έπιασαν κάτι ξαφνικές και πρόωρες ζέστες η ανάγκη μου για μπριαμάκι ξύπνησε μια ώρα αρχύτερα.
Το έφτιαξα λοιπόν και σας το παρουσιάζω , έτσι απλό , καλοψημένο κι υπέροχο.
Δείτε το :
Yλικά:
Το banana bread της Μπέττυς
Το banana bread ή όπως το λέμε εμείς “κέικ μπανάνας” κυκλοφορεί ευρέως κι υπάρχουν ένα σωρό συνταγές, ένα σωρό προτάσεις, ένα σωρό παραλλαγές αφού το συγκεκριμένο κέικ είναι πραγματικά πολύ καλό και ιδιαίτερα αγαπητό με γάλα ή γιαούρτι, με καρύδα ή ανανά με frosting ή με μια μπανάνα διχοτομημένη κάθετα στην επιφάνεια, με σοκολάτα ή καρύδια ή ακόμα και με καραμέλα. Σχεδόν όλες τις παραπάνω συνταγές τις φιλοξενώ στο site μου κι είναι όλες διαλεκτές. Σήμερα όμως θα φτιάξουμε το δικό μου banana bread έτσι όπως το πειραματίστηκα και όπως μου αρέσει: Χωρίς ζάχαρη, με χαρουπόμελο , με αλεύρι ολικής άλεσης, με τριμμένο αμύγδαλο, νιφάδες καρύδας και κομμάτια σοκολάτας. Δοκίμασέ το και πες μου…
Υλικά:
Caramel rolls
Μην περιμένεις ευφάνταστες φωτογραφίες σε αυτό το άρθρο, ούτε επαγγελματικές λήψεις διότι πολύ απλά τα καραμελορολάκια μου εξαφανίστηκαν σε χρόνο ρεκόρ με το που βγήκαν από το φούρνο. Διότι αν δεν φας μπριοσάκι αμέσως, έτσι αφράτο και βουτυρένιο με τη γέμιση να ρέει νωχελικά πριν κρυώσει , δεν έχεις γνωρίσει τι σημαίνει συγκίνηση του ουρανίσκου. Από την άλλη, έκανα ένα γρήγορο και βιαστικό πείραμα στο εξοχικό, όπου δεν είχα τα κατάλληλα μέσα και το σωστό μέγεθος σκεύους για το ψήσιμο κι έτσι άπλωσαν περισσότερο από το κανονικό και δεν είχαν το σωστό σχήμα…Αλλά ποιος νοιάζεται για το σχήμα όταν η γεύση σε συγκλονίζει; Ωστόσο μιας και μου αρέσει η καλαισθησία, θα προσπαθήσω σε μια επόμενη φορά που θα το φτιάξω, να εξασφαλίσω πιο σωστές φωτογραφίες…
Υλικά (για τη ζύμη):
Επιδόρπιο γιαουρτιού με άρωμα λεμόνι
Έχω τη χαρά να έχω μια φίλη τη Χρυσούλα, η οποία κατάγεται από την Σαμοθράκη κι εκτός από χρυσή καρδιά έχει και χρυσά χέρια. Χρυσοχέρα που ακούραστα μαγειρεύει, πλάθει, ζυμώνει, δοκιμάζει νέες συνταγές και κάνει θαύματα στην κουζίνα της. Δεν υπάρχει περίπτωση να την επισκεφτείς και να μη σε εκπλήξει με τα κεράσματά της. Την τελευταία φορά που την επισκέφτηκα έβγαλε από το ψυγείο ένα πανέμορφο ποτήρι σαμπάνιας που περιείχε μέσα ένα δροσερό και εντυπωσιακό κέρασμα. Εννοείται πως την ρώτησα για τη συνταγή, εννοείται ότι μου την υπαγόρευσε κι εννοείται πω με εντυπωσίασε όχι μόνο η νοστιμιά του γλυκού αυτού αλλά κι η απόλυτη απλότητα κι ευκολία του στην παρσκευή. Με τέτοια ζέστη, λοιπόν δεν έχω κάτι καλύτερο να προτείνω…
Υλικά:
Ψαρόσουπα βελουτέ με το θερμομιξ
Αν ρωτήσεις κάποιον αν του αρέσει η ψαρόσουπα , μπορεί να σου απαντήσει “ναι την προτιμώ” αλλά μπορεί να σου απαντήσει κι “ευχαριστώ πολύ, δε θα πάρω”… Στην περίπτωση της σούπας βελουτέ όμως, θεωρώ πως η απάντηση διαφέρει…Όλοι λατρεύουν μια βελουτέ σούπα που περιέχει μεγάλο αριθμό μυρωδάτων υλικών τα οποία αναμιγνύονται και χαρίζουν όλα μαζί ένα υπέροχο αποτέλεσμα με πλήρη ισορροπία κι απολαυστική υφή. Το θερμομιξ πηγαίνει τη σούπα βελουτέ ένα βήμα πιο πέρα λόγω της ακρίβειας των υλικών, λόγω του σωστού κι ελεγχόμενου χρόνου μαγειρέματος και λόγω της ευκολίας που προσφέρει, ενώ τα ψάρια μαγειρεύονται παράλληλα στον ατμό.
Υλικά (για 4 μερίδες):
Μάφινς με μήλα κι άρωμα κανέλας
Αυτά τα υπέροχα ατομικά κεκάκια τα λατρεύω και τα φτιάχνω διαρκώς. Είναι νόστιμα, αφράτα, παιχνιδιάρικα και περιέχουν αγαπημένα υλικά: Μήλο τριμμένο το οποίο χαρίζει τα ωφέλη του αλλά και ζουμερή υφή στο κέικ, άρωμα κανέλας που “δένει” μοναδικά, αλεύρι ολικής άλεσης που το “ανεβάζει” διατροφικά και τέλος λίγη ακατέργαστη μαλακή ζάχαρη αλλά και μέλι που γλυκαίνει το κέικ υγιεινά και υπέροχα! Τα χρησιμοπούμε για πρωινό μαζί με λίγο γιαούρτι κι έχουμε ένα πολύ χορταστικό γεύμα, αλλά και σα συνοδευτικό με τον καφέ μας. Τα παιδιά τα λατρεύουν κι εμείς επίσης…
Υλικά:
Μαρμελάδα ντομάτας με το θερμομίξ
Αυτή την υπέροχη μαρμελάδα θα μπορούσα άνετα να την τρώω με το κουτάλι…έτσι χωρίς συνοδευτικά, χωρίς λόγο, χωρίς ώρα και περίσταση γιατί είναι υπέροχη! Γεύση ασυναγώνιστη και μοναδική που δεν έχει προηγούμενο. Πρόσφατα άρχισα να προσθέτω μια κουταλιά στην πράσινη σαλάτα κι απογειώνει τη γεύση της…Να μην αναφέρω βέβαια το αυτονόητο για το τέλειο δίδυμο “Τυρί-μαρμελάδα ντομάτας”
Υλικά: